Altınboy
Ana Sayfa Hakk?m?zda Referans Bayi ?leti?im
KALİTE KONTROL ve
LAB. TEST CİHAZLARI
 

POLYESTER TOZ BOYALAR

Ürün tanımı :
Polyester ürünler öncelikle koruyucu, dış mekan şartlarına dayanım ve kaliteli bir yüzey özelliklerinin bileşimini sağlamak için geliştirilmiştir.
Kullanım Alanları:
Polyester toz boyalar, özellikle dış mekanda kullanılacak ürünlerin kaplanmasına uygundur. Başlıca kullanım alanları; tarım makineları, otomotiv yan sanayi ve aksesuarları, bisiklet, bina elemanları dış cephe giydirme, bahçe eşyası, aydınlatma armatürleri ve buların bağlantı parçalarıdır. Polyester boyalar renk ve parlaklık dayanımının gerekli olduğu yoğun kullanıma tabi iç mekan aksesuarları içinde tavsiye edilir. PE boyalar bütün metal yüzeylerin kaplanması için kullanılabilir.
Ön İşlem:
Bir kaplama sisteminin genel kalitesi, kaplanacak metalin yüzey şartlarına ve ön işleme geniş ölçüde bağlıdır.Kullanılacak ön işlemin tipi ve metodu,kaplanacak malzemenin kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.
Genel Teknik Özellikler:
Dış mekan şartlarına mükemmel dayanım. UV etkisinde tebeşirlenmeye karşı mükemmel dayanım. Mükemmel teknik özellikler. Alkali ve solventlere karşı mükemmel dayanım. Isı etkisinde mükemmel renk ve parlaklık dayanımı. Mükemmel yayılma ve yüzey özellikleri. Parlaklık (60);25-95 Kürlenme Şartları:
Standart kürlenme şartları dışında(200 C 10 dakika metal ısısında) hızlı kürlenen özel kalitelerde mevcuttur.
Renk Seçimi:
Sipariş üzerine bütün renklerde temin edilebilir. Uygulama: Polyester serisi boyalar hem corona(eloktrostatik) hemde sürtünme yüklemeli(tribomatik)ekipman ile tatbik edilmeye uygundur.

 
 
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:6 No:526
Okmeydanı Şişli İstanbul Türkiye
Tel: +90 212 320 93 67      +90 212 222 87 01
Fax: +90 212 222 67 92